תמונת מנוי: העיר הארגונומית – האדם והעיר הגדולה | 0809.1060.01

העיר הארגונומית – האדם והעיר הגדולה | 0809.1060.01

עונה: 2021/2022
כרטיסי מנוי: 0

פרטים נוספים

סמסטר א' | ימים משתנים | 14:15-18:15 | ד"ר הלה אורן ועדי הרלינג גולדשטין

מטרת המעבדה היא לחקור את תהליכי יצירת העיר הארגונומית כנוף אנושי- חברתי-תרבותי- רגשי, לזהות את המרכיבים, את מאפייני התהליכים והגורמים. כל אלו, כדי לנסח זהות עירונית ובאמצעותה להציע כלים ליישום גישה הומניסטית המטפחת את רווחת (שלומות- Well Being) התושב. במרכזה של מעבדה זו עומדת בחינת המרחב הציבורי באמצעות אסטרטגיה של "יצירת עיר""City Making"-, כחוויה אנושית של מקום המטפח את העיר ממקום גאוגרפי ליעד נחשק על ידי בחינת היבטים חברתיים ושיווקיים של תהליכים אורגניים. העיר כיצירה של הטבע, ובייחוד- של טבע האדם. ( רוברט פארק).

מעבדה זו נועדה להציג בפני הסטודנטים את גישת  "המרחב העירוני החברתי והתרבותי", המתייחסת אל העיר כאל מרחב המאפשר לטפח הישגים בתהליך התפתחות של אדם או חברה ומדיניות תכנון שבה מודגשים היבטים אנושיים, חברתיים, רוחניים ורגשיים במיוחד בעקבות ה-19  Covid  . במעבדה יוצגו מגוון תאוריות בנושא ערים גלובליות - מרכזים עירוניים לפעילות גלובלית, המתפקדים כ"ערים חכמות" המובילות בכלכלה העולמית -  ויודגש הפוטנציאל הקיים בהן לטיפוח תחושת רווחה בקרב התושבים,  היוממים והתיירים.

ערים אלו מהוות חממה ליצירת "עיר ארגונומית", הממקמת את האדם במרכז המרחב האישי, הציבורי והקהילתי במונחים הוליסטיים.
זאת עיר השואפת להיות סביבה אטרקטיבית לעסקים, לטפח מרחבים פתוחים, מכבדים ומאפשרים, המפגישים את תושביה ואת המבקרים בה והיא מבוססת על עירוב שימושים הכולל: דיור, מסחר, עבודה, חינוך, לימוד, תרבות, דת ופנאי. 
עיר כזו מהווה עוגן ומאפשרת איזון ונשימה. 

במעבדה יוצגו יצירות אמנות, המשקפות חוויות שונות של האדם בעיר כמו כן, תהיה התייחסות אל העיר כשדה פעולה להתערבויות יצירתיות, אמנותיות המבקשות להשפיע, לחולל שינוי במרקם החיים בעיר ולטפח את הרווחה הנפשית של האדם. 

במהלך הסמסטר יתקיימו מפגשים בשטח עם שותפים עירוניים וגורמים בתעשייה להכרת מרכיבי "העיר הארגונומית" הלכה למעשה והסטודנטים יתבקשו לתכנן מודלים למרחבים ציבוריים עם דגש על מאפיינים - אנושיים, חברתיים, תרבותיים ורגשיים המטפחים תחושת שלומות.

מועדי המפגשים

14.10.2021 - יום ה'

21.10.2021 - יום ה'

28.10.2021 - יום ה'

04.11.2021 - יום ה'

12.11.2021 - יום ו'

25.11.2021 - יום ה'

יתכנו שינויים באופן ההוראה (פרונטלית / מקוונת) בהתאם להנחיות משרד הבריאות
 

?>

בחירת הרכב המנוי

הגדרות הדפדפן שלך לא מאפשרות להתקדם
יש ללחוץ על הכפתור למטה בכדי להמשיך
לרכישת כרטיסים לחץ כאן

בחירת סוג וכמות הכרטיסים

מחיר כל מנוי:

כרטיסים:
כרטיסים

סה״כ מחיר:
לפני הנחה (מחיר מעודכן יופיע בעמוד הבא)

מערכת כרטיסים מערכת למכירת כרטיסים